content top

Jak zorganizować wynajem

Jak zorganizować wynajem

Wynajmowanie mieszkania wiąże się z koniecznością opracowania kilku spraw formalnych, po to by właściciel mieszkania mógł się czuć bezpiecznie, mógł się czuć pewnie i nie musiał obawiać się, że zostanie przez lokatorów oszukany. Oczywiście, prawo chroni i lokatorów i właścicieli, skoro więc istnieją legalne środki to warto jest z nich skorzystać. Na początek, trzeba spisać umowę najmu z określeniem czasu, na jaki umowa ta zostaje zawarta oraz z określeniem okresu wypowiedzenia. Jest to o tyle ważne i o tyle wygodne, że w razie niezadowolenia ze współpracy, można taką umowę wypowiedzieć. Ważne również, żeby jednoznacznie określić koszty, za co ma płacić najemca i jaki stan mieszkania i jakie wyposażenie zostaje oddane w użytkowanie. Można czasem zdecydować się na kaucję, ale nie ma takiej konieczności. Można zawrzeć taki zapis w umowie, że w razie zniszczeń najemca musi pokryć koszty każdej naprawy. Wypadałoby również koszty typowych napraw, wynikających z użytkowania podzielić. W końcu, to co jest naprawione już zostanie w naszym mieszkaniu.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Garaż na samochód

Garaż na samochód

Własne auto to wygoda, swoboda i niezależność. Nie musimy dopasowywać się ani do komunikacji miejskiej, ani do żadnych innych ograniczeń, które spotykają osoby niezmotoryzowane. Ważne jednak jest to, że auto, to jednocześnie pewien systematyczny wydatek. Duży na początku, przy zakupie i co jakiś czas nieco mniejszy. Niektórzy nawet nazywają swoje samochody dużymi skarbonkami, właśnie dlatego, że pochłaniają one dość dużo pieniędzy. Można jednakże nieco zmniejszyć koszty, jakie ponosimy na nasz samochód. Jedną z kwestii, która znacząco wpływa na stan samochodu jest atmosfera. Warunki klimatyczne oddziałują na auto bardzo niszcząco. Jeżeli garażujemy je na podwórku, to niestety, będzie się ono szybciej psuło i wymagało częściej dość kosztownych napraw. Wynajęcie garażu, które wiąże się z małym wydatkiem co miesiąc ochroni nas przed dużym wydatkiem jednorazowo. Dlatego też warto się nad tym zastanowić i wynająć garaż dla swojego samochodu. Może nam on przynieść bardzo wiele oszczędności.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Czasopisma z branży nieruchomości

Czasopisma z branży nieruchomości

Czasopisma z branży nieruchomości to katalogi w dużej mierze pokazujące jakie nowości można znaleźć. Są to głównie domy jako projekty architektów. Moda się zmienia cały czas dlatego widać jakie się obecnie buduje i z jakich materiałów. Są to domy nowoczesne jak i tradycyjne, parterowe, piętrowe, z poddaszem, a także z dwoma garażami. Oprócz takich czasopism są również na temat wyposażenia wnętrz. Tutaj kolekcja jest bardzo bogata ponieważ pokazuje pomysły urządzenia salonu z kominkiem, łazienki, pokoju dla dziecka czy sypialni. Są również gazety na temat urządzania balkonu czy ogrodu szczególnie kiedy zbliża się wiosna lub lato. Nie są to drogie magazyny a można znaleźć w nich cenne porady od specjalistów. Często dodatkowo są namiary na fachowców, reklamy sklepów meblowych jak również ciekawe wywiady. Dla osób lubiących komputer, jest wersja on line która kosztuje mniej lub wcale. Natomiast papierowa gazeta z branży nieruchomości kosztuje około dziesięciu złotych. Osobne są gazety dla mężczyzn interesujących się sprawami budowlanymi typowo technicznymi.

Czytaj dalej

Tagi wpisu: , .

Współpraca z firmami budowlanymi

Współpraca z firmami budowlanymi

Współpraca z firmami budowlanymi jest bardzo ważna i robią to wszyscy zaangażowani w branże nieruchomości, budownictwo czy architekturę. Wszystkie te branże są pokrewne i pomoc jest tutaj niezbędna. Dochodzą do tego również specjaliści z rynku finansowego, prawnego a także księgowego. Jeśli ktoś prowadzi firmę budowlaną wówczas musi mieć w swoich znajomych prawnika, notariusza, architekta czy kredytodawcę. Tylko wtedy można działać w tak poważnym biznesie z sukcesem. Do współpracy mogą angażować się zarówno małe firmy jak i duże, a także osoby fizyczne. Bardzo często ludzie potrzebują fachowej pomocy i wtedy taka współpraca choćby na krótki czas będzie bardzo potrzebna. Zaletą jest to że każdy zarabia a do tego jeden drugiemu załatwia klientów. Zwykła osoba budując dom potrzebuje kosztorysu u architekta, aktu u notariusza oraz zrobienia samej budowy przez firmę budowlaną. Przepisy oraz pozwolenia omówi prawnik a pieniądze na to da doradca w banku. Przykład takiej współpracy pokazuje jak bardzo specjaliści są od siebie zależni.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Racjonalne i przemyślane projektowanie

Racjonalne i przemyślane projektowanie

Nikt dzisiaj nie wątpi w to, że wielkie miasta jak Paryż czy Nowy Jork i Tokio, to doskonałe przykłady ludzkiej myśli technologicznej. Wkład milionów projektantów, architektów, inżynierów i budowniczych, którzy na przestrzeni setek lat budowali najróżniejsze okoliczne elementy infrastruktury, doprowadził ostatecznie do powstania świetnie zaplanowanych miast. Niestety przy tak ogromnej liczebności mieszkańców, liczonej w kilkunastu milionach, zaprojektowanie i stworzenie przyjaznej miejskiej architektury jest niesamowicie trudne. Tym bardziej, że centra miast i główne dzielnice tychże, powstawały setki lat temu, gdy nikt z projektantów ani architektów nie mógł przewidzieć takiego zapotrzebowanie na przestrzeń w XXI wieku. W efekcie główne place i arterie drogowe w tych kluczowych rejonach miast przy dzisiejszym ogromnym ruchu samochodów i ludzi nie mają szans obsłużyć wszystkich w funkcjonalny sposób. Dołożenie dwóch pasów w każdą stronę jest w miastach pokroju Paryża niemożliwe – wymagałoby wyburzania wielowiekowych kamienic czy budynków komercyjnych.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Budowanie nowoczesnego miasta

Budowanie nowoczesnego miasta

Głównym wyzwaniem inżynierów i architektów współczesnych miast jest ograniczona przestrzeń. W rozwijających się dopiero regionach często nie brakuje wolnej przestrzeni, ale w krajach bardziej zamożnych, nawet takich jak Polska, gdzie miasta powiększają się od wieków, przestrzeni brakuje. Zwłaszcza w centrach miast, gdzie oprócz kluczowych szlaków komunikacyjnych, dworców czy lotnisk, musi być także przestrzeń dla turystów, do wypoczynku, dla kultury i biznesu. A niekiedy w samych sercach takich miast jak Paryż czy Londyn znajdują się także bardzo drogie i ekskluzywne budynki mieszkalne. Niektóre z nich liczą setki lat i mieszczą się w pięknych kamienicach o zdobionych fasadach i odpowiednio konserwowanym wnętrzu, albo też w odizolowanych od miastach luksusowych enklawach apartamentów. Bez względu na to, jak bardzo planiści i urbaniści chcieliby dzisiaj zmienić centra dużych miast, bez wyburzania istniejących budynków lub zalewania betonem i asfaltem ostatnich parków i lasów, trudno będzie tę nową przestrzeń stworzyć. Jednym z popularniejszych pomysłów staje się więc budowanie coraz wyżej w górę.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
content top